Otwarcie przystanku kolejowego Pabianice Północne wartego 14 milionów złotych

Otwarcie przystanku kolejowego Pabianice Północne wartego 14 milionów złotych

Od 10 grudnia pasażerowie mogą korzystać z nowo otwartego przystanku kolejowego Pabianice Północne. Stanowi on miejsce zatrzymania dla wszystkich pociągów osobowych, poza tymi należącymi do PKP InterCity oraz znanym ŁKA, którym można podróżować na trasie między Poznaniem a Łodzią.

Dostęp do platformy przystanku umożliwiają wejścia zlokalizowane przy nowym parkingu stworzonym wzdłuż ulicy Karniszewickiej, które prowadzą na peron kierujący w stronę Sieradza. Na terenie tego parkingu znaleźć można pięć miejsc parkingowych, z czego jedno przewidziane jest specjalnie dla osób niepełnosprawnych.

Przystanek oferuje również wejścia od strony ulic Lutomierskiej i Partyzanckiej, które prowadzą na peron w kierunku Łodzi, oraz od ulicy Szynkielewskiej odpowiadającej za dostęp do peronu mającego na celu obsługę pasażerów zmierzających do Sieradza. Między platformami znajduje się przeznaczone dla pieszych przejście wyposażone w szlabany oraz sygnalizację świetlną, jednakże na chwilę obecną przejście to jest nieczynne.