Nadanie nazwy hali sportowej w Pabianicach z udziałem olimpijczyków

Nadanie nazwy hali sportowej w Pabianicach z udziałem olimpijczyków

Podczas ceremonii nadawania nazwy nowej hali sportowej w Pabianicach, nie mogło zabraknąć znanych i zasłużonych sportowców. W wydarzeniu uczestniczyły między innymi pabianickie olimpijki takie jak Elżbieta Nowak, Sylwia Wlaźlak, Edyta Koryzna oraz Beata Predehl, które reprezentowały nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Wśród zaproszonych gości na tę uroczystość pojawiła się również Bogumiła Matusiak, kolarz szosowy, która reprezentowała Polskę na olimpiadzie w Atenach w 2004 roku. Niewątpliwym punktem programu był również udział Aleksandry Shelton (wcześniej Socha), której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest ona bowiem czterokrotną reprezentantką Polski na igrzyskach olimpijskich – w Atenach 2004, Pekinie 2008, Londynie 2012 i Rio de Janeiro 2016.

Jednak na uroczystości zabrakło niektórych zasłużonych dla polskiego sportu osób. Eugeniusza Nowaka , Jadwigę Wajsównę oraz Andrzeja Skrzydlewskiego reprezentowali ich najbliżsi krewni. Podczas ceremonii głos zabrał także Mieczysław Nowicki, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, który zaznaczył wagę tego wydarzenia dla lokalnej społeczności sportowej.