Bezmyślność za kierownicą – zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Pabianicach

Bezmyślność za kierownicą – zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Pabianicach

Niemal codziennie na drogach dochodzi do tragicznych wypadków, które są wynikiem brawury i braku odpowiedzialności niektórych kierowców. Wielu z nich mimo nagłaśnianych przez media katastrof i licznych apeli policyjnych o bezpieczną jazdę, nie przestrzega przepisów ruchu drogowego. Wybierając się w podróż, często traktują drogi publiczne jak prywatny tor wyścigowy. Nasuwa się pytanie, czy niezdrowa chęć adrenaliny i lekkomyślność są tego warte, skoro tak często kończy się to tragedią?

Niestety, nie brakuje także tych, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. To kolejny powód, dla którego liczba wypadków na drogach jest tak wysoka. Przykładem takiego zachowania jest niedawno zatrzymany przez pabianicką policję 43-letni mężczyzna. Jego stan upojenia alkoholowego był tak duży, że alkomat nie był w stanie zmierzyć dokładnej ilości alkoholu we krwi.

Informacja o pijanym kierowcy pojawiła się u funkcjonariuszy policji w Pabianicach 18 października. Mężczyzna, kompletnie pijany, poruszał się samochodem po ulicach miasta. Jego jazda zakończyła się na parkingu jednego ze sklepów. Tam odważne kobiety postanowiły podjąć interwencję i zatrzymać mężczyznę, a pomógł im w tym ochroniarz obiektu. Po immobilizacji nietrzeźwego kierowcy wezwano policję.