Kwestia migracji w centrum zainteresowania podczas wyborczej kampanii

Kwestia migracji w centrum zainteresowania podczas wyborczej kampanii

W aktualnie trwającym okresie kampanii wyborczej, jak zwykle nie brakuje licznych konferencji prasowych, na których politycy z różnych ugrupowań chcą przekazać swoje przesłanie. Istotnym tematem, który dominuje na spotkaniach w Pabianicach i Łęczycy, jest problematyka przyjmowania migrantów do Polski.

Podczas dzisiejszych debat przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość skierowali uwagę na listę europosłów z partii Platforma Obywatelska, Lewica oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Zwrócono uwagę na fakt, iż przedstawiciele tych ugrupowań poparli lub wstrzymali się od głosu podczas głosowania nad paktem migracyjnym.

Politycy PiS argumentują, że nie chcą narażać kraju na problemy, z jakimi borykają się państwa zachodnie w kontekście migracji. Twierdzą, że to właśnie Platforma Obywatelska chce wprowadzić takie ryzyko do Polski, co powinno być głośno omawiane również w Łęczycy. Wyrażają swoje niezgadzanie się na sytuacje porównywalne do tych, które miały miejsce w Lampedusie, wiążąc jednocześnie takie scenariusze z postacią Donalda Tuska.