Przebudowa dziewięciu ulic w Pabianicach. Skąd pieniądze na inwestycję?

Przebudowa dziewięciu ulic w Pabianicach. Skąd pieniądze na inwestycję?

Kontrowersyjny rządowy program „Polski Ład” odpowiada między innymi za szereg inwestycji drogowych. Zaliczają do niego przebudowy dróg, stawianie rond czy budowanie od podstaw obwodnic. Jednym z takich przedsięwzięć jest plan przebudowy aż dziewięciu ulic w Pabianicach. Ile będą kosztować i ile potrwają prace?

Wiemy już ile będzie kosztować realizacja tej poważnej inwestycji. Miasto otrzymało już dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”, które wyniosło 5,3 mln złotych. Dzięki zgromadzonym środkom możliwa będzie renowacja ulic Robotniczej, Piaskowej, Popławskiej, Księżycowej, Akacjowej, Lisiej, Makowej i Lisiej. W planach było jeszcze przeprowadzenie prac na ulicach Drewnowskiej i Różanej, ale pojawiły się małe problemy i konieczne będzie przeprowadzenie ponownego przetargu.

Co z pozostałymi czterema ulicami?

Miasto doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że są jeszcze 4 ulice, którym obiecano renowacje. Są to Wyspiańskiego, Smugowa, Bugaj i Broniewskiego. Zarząd Dróg Miejskich uznał jednak, że prace na tych drogach zostaną przesunięte w czasie. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zrezygnowano z ich realizacji.