Pabianice nie otrzymały dofinansowania. Dlaczego?

Pabianice nie otrzymały dofinansowania. Dlaczego?

Podjęto już decyzje co do tego, na jakie cele mają trafić pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Województwo łódzkie otrzyma łącznie 153 mln zł, z czego nieco ponad 5,5 mln trafi do powiatu pabianickiego. To powinna być dobra wiadomość dla Pabianic, prawda? Otóż nie, ponieważ miasto nie otrzymało ani złotówki. Żeby jeszcze bardziej wytknąć tragizm tej sytuacji, warto wspomnieć, że Pabianice nie dostały się nawet na listę rezerwowych.

Jeśli chodzi o powiat pabianicki, to w planach jest remont dwóch odcinków. Mowa o Gminie Lutomiersk i Gminę Dłutów, przez które przebiegają kolejno drogi 1112E i 3313E. Prace te będą kosztować 2 mln złotych.

1,5 mln złotych zaś trafi do Ksawerowa, w którym przebudowę przejdzie ul. Żytnia. Na wyremontowanie nawierzchni w Jeziorku przeznaczono 161 630 zł.

Samorządy często skarżą się na problem z dofinansowaniem

Gdy pojawia się pula dofinansowań, każdy samorząd liczy, że uda się z niego dostać jak najwięcej. Niestety, środki zawsze są ograniczone, więc mogę trafić tylko na określone cele. Nie oznacza to jednak, że wniosków nie można składać ponownie. Bardzo często się to udaje, jeśli są one sformułowane poprawnie a prośba sensownie umotywowana.

Czytaj także: Mężczyzna chciał zniszczyć grób teściowej. Nie spodziewał się jedna, że płyta przygniecie mu nogę i wpadnie w ręce policji. Nie był to jego pierwszy raz.