Uczniom z Pabianic udało się zebrać 2 tony karmy

Uczniom z Pabianic udało się zebrać 2 tony karmy

Po raz kolejny w Pabianicach zorganizowano akcję, niosącą pomoc zwierzakom. Zaangażowano w nie dzieci z podstawówki, które wzięły się poważnie do roboty. Pojedynczy uczniowie sprowadzili po kilkadziesiąt kilogramów karmy na osobę.

Trafiła ona do schroniska dla zwierząt. Tam skorzystają z niej koty i psy, które potrzebują wsparcia i opieki. Nie jest to oczywiście ostatnia tego rodzaju inicjatywa w Pabianicach.

Dzieci z 6c pobiły rekord

Najwięcej karmy zebrały dzieci uczęszczające do klas I-III. Łącznie zebrały 1 071 kilogramów, ale pojedynczą klasą, która zebrała jej najwięcej, była 6c. Uczniom z tej klasy udało się zdobyć 251 kilogramów. Było to jedzenie dla psów. Trójką uczniów z 6c, które zgromadziły najwięcej psiego pożywienia byli Justyna Figiel (70 kg), Adrian Sauter (65 kg) i Michalina Kowalska (70 kg).

Dzieci na rzecz zwierząt

Młodzi ludzie są bardzo wrażliwi na los zwierząt. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie organizują się w tego typu akcje. Wiele szkół decyduje się organizować specjalne wydarzenia, które mają na celu nieść pomoc zwierzakom. Najczęściej chodzi o psy i koty, ale są też inne zwierzęta, które potrzebują naszego wsparcia.