Nastolatkowie z Pabianic torturowali jeża

Nastolatkowie z Pabianic torturowali jeża

W nocy z 10 na 11 Października dwóch młodych mężczyzn dokonało bardzo niestosownego czynu. Około godziny 2.30 nawiązali kontakt z napotkanym zwierzakiem. Tym zwierzęciem był jeż. Ludzie najczęściej są pozytywnie nastawieni do jeży. Zatrzymują się przy drodze, żeby na nie popatrzeć, a nawet czasem je dokarmiają.

Ci chłopcy jednak nie mieli dobrych intencji i byli nastawieni agresywni. Bez większego powodu zaczęli znęcać się nad jeżem w bardzo brutalny sposób. Na szczęście (a na nieszczęście dla nich) uchwycił ich miejski monitoring. Dzięki temu nie było większego problemu z ustaleniem tożsamości sprawców.

Do zdarzenia doszło na skwerze Szarych Szeregów po drugiej w nocy. Na nagraniu z monitoringu da się zauważyć dwie postacie, które wyrządzają krzywdę małemu zwierzęcia. Osobami tymi byli chłopcy w wieku 15 i 16 lat.

Śmierć jeża. Nastolatkowie odpowiedzą przed sądem rodzinnym

Niestety, jeż, nad którym się znęcali, nie przeżył tego. To już bardzo dosadnie świadczy o tym, jak okrutni byli chłopcy. Kiedy już ustalono ich tożsamość, obu chłopców wezwano na przesłuchanie. W jego trakcie oczywiście obecni byli rodzice.

15- i 16-latkowi przedstawiono zarzuty z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. Paragraf ten dotyczy złego traktowania zwierząt i według definicji w nim zawartej, chłopcy dopuścili się znęcania się nad zwierzęciem. Ze względu na młody wiek sprawców, sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Znęcanie się nad zwierzętami to poważne przestępstwo. Choć nie ściga się go tak poważnie i skrupulatnie jak wyrządzania krzywdy drugiemu człowiekowi, to wciąż można narobić sobie przez to wielu kłopotów.

Ustawa o ochronie zwierząt

Ustawa o ochronie zwierząt nawiązuje do wielu różnych przypadków. Złe traktowanie zwierzęcia, to nie tylko bezpośrednie zadawanie obrażeń np. bicie albo stosowanie ran ciętych. Ten zbiór przepisów przewiduje też szereg zaniedbań takich jak niedokarmianie zwierzęcia.

Zaniedbanie swojego pupila może być taką samą torturą jak bicie. Musimy więc pamiętać, że zwierzę to żywa istota, która zasługuje na nasz szacunek i opiekę. Dlatego właśnie zapomnienie o tym polskie prawo uznaje za przestępstwo i każdy, kto je popełni podlega poważnej karze.

Kliknij tutaj po więcej informacji z województwa łódzkiego.