Firmy z pabianic otrzymały Diamenty Forbesa

Firmy z pabianic otrzymały Diamenty Forbesa

Każdy kto interesuje się biznesem, zna takie czasopisma jak Forbes czy Business Insider. Ekonomiści i przedsiębiorcy nie tylko czytają je regularnie, ale też wiedzą, jak bardzo należy się z nimi liczyć. Sam fakt, że któreś z prestiżowych czasopism napisze coś pozytywnego o danej firmie świadczy, że nie jest to byle jakie przedsiębiorstwo. A kiedy taka firma dostaje jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, to już w ogóle można mówić o niezwykłym sukcesie. Tym razem chodzi między innymi o firmę ABM Jędraszek, która od wielu lat działa nie tylko w Pabianicach ale i w całym kraju. A wyróżnienie, które otrzymała, to Diament Forbesa. Jest to jeden z najważniejszych rankingów tego miesięcznika.

Czym są Diamenty Forbesa?

Co to w ogóle są te Diamenty Forbesa? Czy firmy dostają faktycznie jakieś kamienie szlachetne? Oczywiście jest to nazwa pewnego rankingu. To zestawienie firm, które wykazują się specjalną jakością i dzięki niej przyciągnęły uwagę tak prestiżowego czasopisma biznesowego jak właśnie Forbes. Jakie wymogi musi spełniać firma, aby w takim rankingu się pojawić? Przede wszystkim jest współczynnik ryzyka współpracy musi być wyższy niż 4. Współczynnik ten ocenia Dun & Bradstreet Poland.

ABM Jędraszek

ABM Jędraszek, to jedna z firm, które znalazły się w rankingu. Zajmuje się szeroko rozumianą produkcją stolarki okienno-drzwiowej. Jak to się stało, że ta rodzinna firma zajęła tak wysoką pozycję na rynku? Na pewno trzeba pochwalić założycieli firmy za niezwykłą wytrwałość. Istnieje ona na rynku od 2000 roku, a inspiracją ponoć miał być wykład, w którym przyszli założyciele mieli uczestniczyć. Zimno i hałas, jakie panowały wewnątrz miały być spowodowane oknami złej jakości co z kolei miało doprowadzić ich do wniosku, że dobre okna są niezwykle ważną sprawą. Czy ta historia jest autentyczna, czy jest jedynie mitem założycielskim, to już każdy musi ocenić samodzielnie. Niezaprzeczalnym faktem jest jednak to, że ABM Jędraszek ciężko zapracowali sobie na sukces.