Polsat bezlitosny dla pabianickich urzędników

Polsat bezlitosny dla pabianickich urzędników

Polsat kontra pabianickie starostwo

Polsat pokazał pabianickich urzędników w sposób bezlitosny. Do mediów zgłosili się właściciele domu znajdującego się przy ul. Pięknej. Problemem było to, że miasto nie wzięło się za rozbiórkę sąsiedniego drewniak, który uległ spaleniu. Chodzi o pożar, który wybuchł w niedzielę 10 października. Spalony drewniak jak stał, tak stoi. Zdesperowani mieszkańcy uznali więc, że nie ma innego wyjścia, jak nagłośnić tę sprawę. Nierzadko zdarza się, że takie akcje przynoszą pozytywne skutki i motywują polityków do wprowadzania konkretnych zmian. Czy tak będzie tym razem? Wiemy, że włodarze nie pozostawili sprawy bez komentarza i udzielili się w tej kwestii.

Co na to Jacek Wróblewski?

Do sprawy ustosunkował się jeden z członków starostwa – Jacek Wróblwski. Wspomniał on o tym, że starostwo ma związane ręce ze względu na przepisy. Czy jest to prawda, czy jedynie wymówka? Każdy mieszkaniec musi już to osądzić samodzielnie, ale powinna nam się w tym miejscu zapalić czerwona lampka. Ograniczenie przepisami jest bardzo wygodną wymówką, którą możemy posługiwać się jak asem z rękawa.

Nie można jednak pochopnie oceniać starostwo i uznać, że mają złą wolę. Pewnie dopiero po czasie, dowiemy się, jak to wygląda naprawdę. Faktem jednak jest, że miasto nie śpieszy się za bardzo jak chodzi o rozebranie spalonego budynku i usunięcie gruzy. Niewątpliwie jest to duża niedogodność dla mieszkańców, którzy nie boją się o tym mówić otwarcie.

Co będzie dalej ze spalonym domem?

Państwo Lipińscy domagają się konkretnych działań. Według szacunków szkody po pożarze wyniosły około 100 tysięcy złotych, a to nie jest kwota, którą każdy nosi przy sobie w kieszeni. Nie ma się więc co dziwić, że dla właścicieli jest to poważny problem. W takich sytuacjach człowiek chce liczyć na pomoc ze strony władz, ale okazuje się, że jednak nie może. Pojawia się wtedy frustracja i uczucie zobojętnienia. Czy państwo Lipińscy otrzymają wsparcie i sprawiedliwość od starostwa? Miejmy nadzieję, że nagłośnienie tej sprawy przez Polsat przyniesie skutki.