Stanisław Urbaniak, zawodnik PTC i Włókniarza, zmarł

Stanisław Urbaniak, zawodnik PTC i Włókniarza, zmarł

Stanisław Urbaniak odszedł z tego świata 3 listopada 2021 roku

Stanisław Urbaniak, który fanom sportu dał się poznać jako świetny zawodnik PTC i Włókniarza, odszedł 3 listopada. To wieli smutek dla rodziny a także dla kibiców z Pabianic, którzy mogli śledzić jego wyczyny na murawie. Miał na swoim koncie bardzo dużo sukcesów, a jednym z największych było zdobycie pucharu „Trybuny Mazowieckiej” przez drużynę PTC. 

Kariera Stanisława Urbaniaka

Urbaniak urodził się w 1941 i swoją karierę piłkarską zaczął w klubie Ogniwo Pabianice. Następnie przeniósł się do Sparty Pabianice, gdzie rozwijał swój talent piłkarski. Później trafił do Orły Łódź, ale w 1963 roku powrócił do PTC. To właśnie w tym okresie drużyna zdobyła puchar „Trybuny Mazowieckiej”. „Fioletowi” grali przez wiele sezonów w III lidze, gdzie nie tylko drużynowe ale i osobiste sukcesy zdobywał Stanisław Urbaniak. Po jakimś czasie nastąpił przełom w jego karierze i trafił do Włókniarza, grającego wtedy w II lidze.

Śmierć znanego sportowca trudna dla kibiców

Ze śmiercią znanych sportowców jest podobnie jak ze śmiercią muzyków. Ich miłośnicy bardzo to przeżywają i starają się upamiętnić go najlepiej jak się da. Wśród kibiców piłkarskich można dostrzec szczególne przywiązanie do zmarłych zawodników. Bardzo często kibice organizują wydarzenia, mające na celu uczcić pamięć zasłużonych zawodników, którzy już odeszli z tego świata. Z pewnością do takich zapamiętanych legend będzie od teraz należał Urbaniak, a kibice z Pabianic o tym nie zapomną.

Stanisław Urbaniak – uroczystości pogrzebowe

Msza święta i uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 11.00. Piłkarza pogrzebano na cmentarzu komunalnym, gdzie pożegnała go rodzina i kibice. Teraz pora na to, aby dać szansę młodszemu pokoleniu piłkarzy na wykazanie się. A skoro mowa o młodszym pokoleniu piłkarzy to warto wspomnieć o synu Urbaniaka Piotrze i jego wnuku Piotrze juniorze. Obaj wybrali ścieżkę piłkarską i grali we Włókniarzu. Czy możemy się zatem spodziewać, że następnie pokolenia Urbaniaków również będą angażować się w ten sport? Czas pokaże.