Remont linii tramwajowej wstrzymany. Dlaczego?

Remont linii tramwajowej wstrzymany. Dlaczego?

Remont linii tramwajowej wstrzymany z powodu niecodziennego znaleziska

Remont linii tramwajowej ruszył pełną parą i zapowiadało się, że już wkrótce się skończy. Prace przebiegały bardzo sprawnie, a mieszkańcy spodziewali się, że utrudnienia w ruchu skończą się już za parę dni. Niestety pojawiło się pewne zdarzenie, które sparaliżowało prace i konieczne było chwilowe wstrzymanie się. Okazuje się, że plany podziemi nie zgadzają się w tym, co faktycznie się w nich znajduje. W takim wypadku nie da się kontynuować prac, bo oznaczałoby to wykonywanie ich na oślep. Naturalnie żadna poważna firma remontowa nie może sobie na coś takiego pozwolić, a co dopiero miasto, które jest za to odpowiedzialne.

Prace drogowe wstrzymane. Linia tramwajowa nie doczeka się remontu zbyt szybko

Pabianice zaczęły niedawno ścigać się z Łodzią w kategorii, kto ma lepsze tramwaje. Oba te miasta rozbudowują swoją infrastrukturę tramwajową, choć w Pabianicach pojawił się mały problem. Remont linii, który rozpoczął się nie tak dawno temu, z pewnych powodów trzeba było wstrzymać. Jaki dokładnie był powód przerwania prac?

Przedstawiciele MZK Pabianice napisali w oświadczenie, że budowanie ulicy Zamkowej sieci telekomunikacyjnej od samego początku było wadliwe. Teraz się okazało, że infrastrukturę podziemną ułożono zbyt płytko i dochodzi do kolizji z drogą. Kolejnym problemem są mapy geodezyjne, które według MZK Pabianice naniesiono źle. Przez to nie wiadomo, gdzie dokładnie znajdują się sieci, co znacznie utrudnia kontynuowanie remontu.

Z czym muszą się mierzyć robotnicy?

Robotnicy co rusz muszą mierzyć się z jakimiś problemami, które paraliżują ich pracę. Przykładem mogą być kable bez osłony, które znajdują się pod powierzchnią. Oznacza to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników, co nie oznacza zbyt dobrych warunków pracy. Na miejsce remontu sprowadzono także archeologów, ponieważ odnaleziono tam cmentarz, mający ponad 200 lat. Pojawiły się tam oczywiście też inne antyczne przedmioty takie jak niewybuch bomby lotniczej oraz monety i fragmenty ceramiki.