Tesco kończy działalność w Pabianice. 3 września nie zrobimy już zakupów

Tesco kończy działalność w Pabianice. 3 września nie zrobimy już zakupów

Tesco kończy swoją przygodę w Pabianicach

Tesco funkcjonowało w Pabianicach przez około 15 lat. Niestety na wszystko ma swój kres i ostatni dzień, w którym będzie można zrobić zakupy w tym markecie, to 2 września 2021 r. Nie oznacza to jednak, że budynek będzie stał pusty, a my stracimy możliwość zrobienia dużych zakupów. W miejscu tym powstanie inny sklep, a konkretnie będzie to Netto. Jest to sieć, która należy do koncernu Salling Group z siedzibą w Danii.

Sklepy Tesco zaczęły znikać z polskich miast w związku z decyzjami firmy Salling Group. Duński koncern przejął polski biznes Tesco, a razem z nim dwa centra dystrybucyjne i 301 sklepu. Sieć Netto nie jest jednak niczym nowym, gdyż pojawiła się w Polsce już w 1995 r. w Szczecinie. Na ten moment firma zatrudnia ok. 5 tysięcy osób oraz ma na własność trzy magazyny i prawie 400 sklepów.

Świat wielkiego biznesu

Zwykłym konsumentom koniec działalności danego supermarketu może się kojarzyć z klapą finansową danej firmy. Wcale tak jednak nie musi być. W świecie wielkiego biznesu to całkowicie normalne, że jakiś gigant wchłania inne firmy, przejmując przy tym jej lokale oraz centra dystrybucyjne. Dla poprzedniego właściciela zwykle oznacza to ogromny zysk.

Salling Group ma swoje supermarkety nie tylko w Polsce ale też w Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Sieci, które im podlegają, to Føtex, Bilka, Salling oraz Netto. Ten ostatni jest jedynym działającym poza Danią.