Pabianice na weekend. Jak zorganizować?

Pabianice na weekend. Jak zorganizować?

Pabianice to świetne miejsce do krótkiego, weekendowego wyjazdu. Coi możemy tutaj zobaczyć? Gdzie możemy spać i zjeść?

Co zobaczyć?

Pabianice to miejscowość z niemal tysiącletnią tradycją. Dlatego możemy zobaczyć tutaj wiele zabytków sakralnych. Są to takie świątynie jak:

  • Kościół pw. Św. Mateusza i Św. Wawrzyńca
  • Kościół ewangelicko-augsburski św. Piotra i Pawła
  • Kościół Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

W Pabianicach znajdowała się także synagoga. Niestety, została ona zburzona podczas likwidacji pabianickiego getta. Obecnie w miejscu, gdzie się znajdowała, wisi pamiątkowa tablica.

W Pabianicach są też 2 zabytkowe cmentarze  – Cmentarz Żydowski i Cmentarz ewangelicki. Oba pochodzą z XIX wieku.

Najwięcej zabytków pabianickich pochodzi właśnie z XIX. Należą do nich:

  • Pałac Endera
  • Dawne biuro zakładów Endera-Kruscha
  • Zabudowania fabryczne

Nie można zapomnieć też o innych zabytkach, np. słynnym drewnianym Domu Tkacza.

Gdzie nocować?

W Pabianicach jest dość duża baza noclegowa. Turyści mogą wybierać spośród dziesiątków hoteli, w tym także tych najbardziej luksusowych. Są też dostępne niewielkie hotele butikowe, a nawet hostele.

Jeżeli wolimy bardziej domowe warunki, to możemy wybrać spośród wielu apartamentów znajdujących się w prywatnych domach i mieszkaniach. To dobre rozwiązanie dla osób, które szukają kameralnej atmosfery i nie chcą przepłacać za pobyt.

Gdzie zjeść?

W Pabianicach jest całkiem sporo restauracji, jak na tak niewielką miejscowość. Wybierać możemy z kilku typu miejsc. Możemy wybrać się do jednej z kilku wykwintnych restauracji. Miłośnicy kuchni włoskiej mogą wybrać też to wielu pizzerii, które cieszą się nie tylko popularnością, ale także dobrą opinią.

A co, gdy mamy ochotę na ciastko i kawę? Jest tu kilka miejsc, gdzie możemy wypić kawę. Znajdują się one głównie w centrum miasta.

Gdzie się bawić?

W Pabianicach jest kilka klubów nocnych i tanecznych. Każdy ma swój styl i każdy może znaleźć w nim coś, co go zaciekawi. Jest też sporo barów i pubów, w których również można bawić się do późnej nocy.