Jak dojechać do Pabianic?

Jak dojechać do Pabianic?

Pabianice to miejscowość niedaleko Łodzi, dlatego jest to bardzo dobrze skomunikowana. Jakimi środkami transportu możem tu dojechać?

Dojazd samochodem

Do Pabianic dojedziemy korzystając z jednego ze zjazdów na S8. Możemy także skorzystać ze zjazdu na Obwodnicy Pabianickiej. Do miasta prowadzą też dwie drogi krajowe – z północy na południe i ze wschodu na zachód. Do Pabianic prowadzi też wiele dróg lokalnych – szczególnie od strony Łodzi.

Komunikacja miejska

Pabianice są tak blisko Łodzi, że dojeżdża tutaj MPK Łódź. Można więc nie tylko swobodnie poruszać się po mieście, ale także dojechać do samej Łodzi. Jest kilkanaście połączeń, które regularnie kursują między miastami.

Pabianice mają też własną komunikację miejską – MZK Pabianice. Kursują one zarówno po mieście, jak i za nim. Możemy także przemieszczać się po mieście w nocy – funkcjonuje tutaj jedna linia nocna. MZK Pabianice można także dojechać do Łodzi.

Autokary i pociągi

Do Pabianic regularnie kursują zarówno pociągi jak i autobusy PKS.

Z Łodzi i pobliskich miejscowości możemy się tu dostać za pomocą ŁKA – Łódzkiej kolei Aglomeracyjnej. Szybko więc dostaniemy się tutaj też z Łaska, Zduńskiej Woli i Sieradza. Do Pabianic dojedziemy też pociągami Polregio, np. z Wielunia i Skierniewic. A co w przypadku połączeń dalekobieżnych, zwłaszcza pospiesznych? Pociągi pospieszne zatrzymują się w Pabianice i z niektórych miejscowości, np. Warszawy można dotrzeć tutaj bez przesiadek.

Dzięki PKS Pabianice dysponuje wieloma trasami. Do miasta dojedziemy z miast regionu, np. Wielunia i Sieradza. Ale dostaniemy się także z wielu dalszych miejscowości – Wrocławia, Jeleniej Góry, a nawet Częstochowy.

Samolot

Z Pabianic możemy łatwo dotrzeć do miast Europy, a nawet świata. A to dzięki bliskości lotniska – Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta. Znajduje się on zaledwie 12 km od Pabianic. Na lotnisko jest też dobra komunikacja. Możemy tutaj dojechać ul. Nad Dobrzynką lub Obwodnicą Pabianic. Jest tu też dobry dojazd pociągiem i komunikacją miejską.