Lokalne informacje

W Ksawerowie stawia się na sport!

Inwestycje kojarzą się z dużymi miastami, ale prawda jest taka, że czasem niewielkie miejscowości mogą służyć za przykład. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Ksawerowie. Dla niezorientowanych – Ksawerów to wieś między Pabianicami a Łodzią.

Kończy się budowa boisk

Chodzi o budowę trzech boisk na terenie szkoły podstawowej w Ksawerowie. Budowa zbliża się do końca, choć trzeba przyznać, że nie obyło się bez opóźnienia – koniec budowy miał mieć miejsce 15 lipca. Obecny plan zakłada, że wszystkie prace zostaną zakończone przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dzieci będą mogły korzystać z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego i boiska do koszykówki. Boisko do piłki nożnej ma sztuczną nawierzchnię, mniejsze boiska mają nawierzchnię poliuretanową. W przypadku boiska do piłki nożnej można mówić o wymiarach orlikowych, pozostałe obiekty są mniejsze. Do tego jest jeszcze bieżnia ze skocznią w dal.

Ponadto zadbano o nowe oświetlenie, niewielkie trybuny, wiaty dla zawodników i zewnętrzną szatnię. Warto również dodać, że obiekty mają służyć nie tylko uczniom – chodzi o wsparcie lokalnych klubów sportowych, jak i komercyjne wykorzystanie obiektów.

Krótko mówiąc – Ksawerów stawia na sport!

Powiązane teksty
CoronavirusLokalne informacje

Koronawirus na oddziale wewnętrznym. Chora jest jedna z pacjentek

W Pabianickim Centrum Medycznym 28.09 trzeba było zamknąć I oddział wewnętrzny. W kwarantannie…
Czytaj dalej
Aktualności z PabianicLokalne informacje

Samochód przebił się przez ścianę domu. Mieszkańcy nie ucierpieli

Do nietypowego wypadku doszło na ulicy Kilińskiego. Samochód wybił się na krawężniku…
Czytaj dalej