Pielgrzymi ruszyli do Częstochowy

Pielgrzymi ruszyli do Częstochowy

Wczoraj rozpoczęła się 552. Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że jest to wyjątkowa pielgrzymka – oczywiście chodzi o pandemię koronawirusa.

Co można powiedzieć o trwającej pielgrzymce?

Trwająca pielgrzymka może wzbudzać różne emocje – z jednej strony ruszyła garstka osób, z drugiej pielgrzymka mogła się nie odbyć.

Na liście znalazło się około 50 osób. Co więcej, niektóre osoby nie mają w planie pokonywania całej trasy (cała trasa to ok. 130 kilometrów). Pielgrzymi idą w maseczkach, wyjątkiem jest osoba, która prowadzi śpiew. Pamiętano także o zachowaniu stosownych odstępów.

Warto również dodać, że krótka lista może wynikać nie tylko z obaw o zdrowie – na pielgrzymkę mogły zapisać się osoby pełnoletnie, które nie mają więcej niż 65 lat. Można przypuszczać, że w takiej sytuacji niektórzy rodzice musieli zrezygnować z pielgrzymki.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 23 sierpnia. Powrót do Pabianic planowany jest na środę. Ważne – powrót będzie odbywać się na własną rękę (w tym roku nie będzie witania pielgrzymów).