Park Słowackiego – atrakcja dla wszystkich

Park Słowackiego – atrakcja dla wszystkich

Park Słowackiego – atrakcja dla wszystkich

Park Słowackiego należy do najbardziej popularnych w całej Polsce. Chodzi o niezwykłe budowle oraz charakterystyczną roślinnością, która stanowi kropkę nad i. W miejscu tym warta uwagi jest między innymi rzeka Dobrzynka, która biegnie przez miejscowość Pabianice. To właśnie tutaj, w tym stosunkowo małym miejscu znajduje się piękny park, który przyciąga nie tylko Polaków, ale również osoby z całego świata. Prezentowane miejsce na swój początek w XX wieku. W Parku Słowackiego odnajdzie się każdy bez względu na wiek. Dostępny jest tutaj bardzo dobrze wyposażony oraz ciekawy plac zabaw, gdzie można skorzystać chociażby z szachownicy oraz placu do grania w petankę. Park Słowackiego dostępny jest również dla osób niepełnosprawnych i posiada specjalną pochylnię ułatwiającą im wjazd. W trakcie wizyty w parku można skorzystać z dwóch ścieżek. Jedna z nich powiązana jest z pomnikami przyroda, a druga z drzewami rodzimymi.

Więcej informacji na temat parku Słowackiego

Warto wiedzieć, że park jest miejscem w którym można zarówno odpocząć, jak i nacieszyć oczy pięknymi okazami roślin. W niedawnej przeszłości w parku odbyło się wiele prac. Dzięki nim jest to miejsce odwiedzane przez coraz liczniejsze grono osób. Omawiany park posiada długą i interesującą historię, której warto posłuchać. Znajdują się tam zdjęcia, które można podziwiać w specjalnych stojakach biegnących wzdłuż alejek.

To dobry moment, żeby przytoczył sławną postać jaką jest dla tego miejsca Zygmunt Rudnicki. Chodzi o ogrodnika oraz opiekuna parku. W czasie II wojny światowej ogrodnik wraz z rodziną otrzymali nakaz opuszczenia domu. Park Słowackiego zamknięto wtedy dla obywateli Polski, a jego nazwa brzmiała całkiem inaczej (pastor Zimmer Park). Jednakże w ostateczności miejsce to trafiło z powrotem w ręce Polaków, którzy przede wszystkim w ostatnich czasach przywrócili mu chwałę oraz ład. Wiele roślin znalazło nowe miejsce. Drzewa i krzewy zostały uporządkowane. Zadbano również o brzeg koryta wodnego. Ogrodzenie parku wzbogacają teraz fantastyczne zdobienia, które rzucają się w oczy. W trakcie zmian pozbyto się też miejsc, które nic nie wnosiły do charakteru miejsca. Nie można odszukać już dłużej resztek muszli koncertowej, który poszła z płomieniami ponad 40 lat temu oraz innych niepotrzebnych miejsc. Park Słowackiego posiada nowe ławki i dobrze przemyślane oświetlenie. Warto też wspomnieć o fontannie, która stanowi niewątpliwą atrakcję.