Grupowe zwolnienia pracowników w Pabianicach: ponad 200 osób traci zatrudnienie

Grupowe zwolnienia pracowników w Pabianicach: ponad 200 osób traci zatrudnienie

Informacje o grupowych zwolnieniach dotyczących zakładów na terenie Polski pojawiają się każdego dnia. Tym razem, niewesołe wieści nadeszły z Pabianic, gdzie z planów zatrudnienia zostanie wykreślonych aż 218 pracowników. Niemniej jednak, osoby te nie są skoncentrowane w jednym miejscu pracy.

Aż 138 z tych pracowników do końca sierpnia straci posady w Polskiej Dystrybucji Alkoholi sp. z o.o., jednym z czołowych dystrybutorów trunków alkoholowych, piwa oraz wina, operującym na obszarze centralnej i południowej Polski. Obecnie w firmie pracuje 217 osób, lecz po planowanych redukcjach stan zatrudnienia spadnie do 79 osób.

Zwolnienia są efektem działań mających na celu optymalizację kosztów i restrukturyzację spółki. Przede wszystkim obejmą one stanowiska kierowców, magazynierów, obsługujących wózki widłowe, brygadzistów, konwojentów, a także pracowników działu księgowości. Bezpieczne natomiast wydają się być stanowiska pracowników działu sprzedaży.

Reprezentująca Spółkę Katarzyna Kalicka z PUP w Pabianicach zapewnia, że firma podejmie starania, aby znaleźć nowe miejsca pracy dla zwolnionych pracowników w ramach Grupy Eurocash, której Polska Dystrybucja Alkoholi sp. z o.o. jest częścią.