Podsumowanie działań policyjnych "Majówka 2024": Wypadki nie wystąpiły, ale doszło do szeregu kolizji i incydentów z udziałem nietrzeźwych kierowców

Podsumowanie działań policyjnych "Majówka 2024": Wypadki nie wystąpiły, ale doszło do szeregu kolizji i incydentów z udziałem nietrzeźwych kierowców

Akcja policyjna zatytułowana „Majówka 2024” miała miejsce w dniach od 30 kwietnia do 5 maja. W ciągu sześciu dni długiego weekendu stróżowie prawa z drogówki pabianickiej przeprowadzili aż 162 kontrole pojazdów oraz zbadali stan trzeźwości u 240 kierowców. Dzięki intensywnym czynnościom kontrolnym i doniesieniom od obywateli, funkcjonariusze byli w stanie zatrzymać pięć osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, z których cztery postanowiły wsiąść za kółko będąc nietrzeźwymi. Funkcjonariusze udaremnili również próbę jazdy na rowerze przez trzech pijanych cyklistów.

W przypadku jednego z zatrzymanych, 25-letniego mężczyzny, interwencja miała miejsce 1 maja o godzinie 18.40 w miejscowości Kudrowice. Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej, a następnie badany alkomatem, co wykazało stan po spożyciu alkoholu. Tego samego dnia, tuż po północy, policja otrzymała zgłoszenie od świadka, który niemalże stał się ofiarą czołowego zderzenia z pojazdem prowadzonym przez nietrzeźwego kierowcę. Świadek podejrzewał, że kierujący oplem combo mógł być pod wpływem alkoholu i natychmiast powiadomił o tym fakcie służby. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka na ulicy Piłsudskiego w Konstantynowie Łódzkim, gdzie badanie wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi.

W trakcie akcji „Majówka 2024” doszło także do interwencji 3 maja o godzinie 22.30. Na ulicy Świętokrzyskiej w Pabianicach policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który swoim volkswagenem uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna próbował opuścić miejsce zdarzenia o własnych siłach, ale został zatrzymany przez patrol policyjny. Badanie alkomatem wykazało obecność 2 promili alkoholu w jego organizmie.