Planowane spotkanie z nacjonalistami w Pabianicach budzi niepokój mieszkańców

Planowane spotkanie z nacjonalistami w Pabianicach budzi niepokój mieszkańców

Pod koniec stycznia tego roku, w mieście Pabianice, miało dojść do publicznej wymiany myśli z udziałem dwóch znanych nacjonalistów – Jacka Międlara oraz Piotra Korczarowskiego. Mimo to, zapowiedź tego wydarzenia wywołała natychmiastową reakcję lokalnej społeczności, która sprzeciwiła się tej idei.

Jeden z tutejszych mieszkańców zdecydował się podzielić swoim niepokojem z czytelnikami „Gazety Wyborczej”. W liście do redakcji opisał swoje oburzenie planowanym spotkaniem, które miało się odbyć 31 stycznia. Wydarzenie to, według informacji czytelnika, miało mieć miejsce w bankietowej sali Agrotur, zlokalizowanej przy ulicy Orlej 10 w Pabianicach.

Mężczyzna informował, że zapowiadani goście są powszechnie kojarzeni z głoszeniem antyukraińskich i antysemickich przekonań. Dodał również, że Jacek Międlar jest postacią notorycznie karana za propagowanie mowy nienawiści. Informacje te tylko potęgowały kontrowersje wokół planowanego spotkania z byłym księdzem, znanym ze swojego nacjonalistycznego podejścia.