71-letni mężczyzna naraził się na 5 lat więzienia po incydencie na stacji diagnostycznej w Ksawerowie

71-letni mężczyzna naraził się na 5 lat więzienia po incydencie na stacji diagnostycznej w Ksawerowie

W południe, 5 grudnia 2023 roku, stacja diagnostyczna w Ksawerowie stała się miejscem niespotykanej awantury. Mieszkaniec gminy Ksawerów, starszy mężczyzna, wszedł do placówki tuż przed 15:00 i zaczął prowokować jednego z obecnych tam klientów, co przerodziło się w werbalną sprzeczkę.

Właściciel obiektu, chcąc zapobiec dalszym problemom, poprosił awanturnika o opuszczenie budynku. Mężczyzna wykonał polecenie, jednak po kilku chwilach powrócił. Na dowód swojego gniewu, rzucił szklaną butelką w okno budynku. W furii, mężczyzna namieszał także przy jednym z urządzeń – konkretnie przy aparacie do kalibracji kół pojazdów – jak podaje oficer prasowy lokalnej policji.

Nieopodal patrolujący funkcjonariusze zostali powiadomieni o incydencie i szybko dotarli na miejsce. Po zebraniu informacji od właściciela stacji diagnostycznej oraz innych świadków, udało im się ustalić adres agresora. Zatrzymano go w jego domu. Właściciel placówki oszacował szkody na sumę 1000 złotych, a teraz 71-latek stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny.