Tragiczny incydent na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Konopnickiej: kolizja samochodu osobowego z ciężarówką

Tragiczny incydent na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Konopnickiej: kolizja samochodu osobowego z ciężarówką

Na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Konopnickiej doszło do zderzenia osobowego opla i samochodu ciężarowego. Do wypadku przyczyniło się nieprzestrzeganie zasady pierwszeństwa przez jednego z kierowców. W wyniku tej kolizji, jedna osoba została przewieziona do szpitala.

W poniedziałkowy wieczór, dokładnie o 22.34, pojazd marki opel podróżujący od strony targowiska na ul. Moniuszki, zderzył się z ciężarówką próbującą skręcić w lewo z ul. Konopnickiej.

Kierowcy obu pojazdów – 23-letni operator opla oraz 31-letni driver ciężarówki, na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Policjanci wykonali badanie alkomatem, które potwierdziło ich trzeźwość. Jednakże 37-letnia pasażerka auta osobowego musiała być uwolniona z rozbitego pojazdu przez strażaków, a następnie przetransportowana do szpitala w Łodzi przez karetkę pogotowia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, stan zdrowia kobiety jest poważny, aczkolwiek stabilny.

W czasie interwencji ratunkowej, o pomoc poprosił również kierowca ciężarówki, skarżąc się na ból lewej nogi – jak relacjonuje mł. bryg. Michał Kuśmirowski z PSP w Pabianicach. Zanim przybył drugi zespół medyczny, strażacy udzielili mu wsparcia i pomocy. Mężczyzna został następnie przetransportowany do lokalnego szpitala.

Wstępne szacunki strat poniesionych w wyniku wypadku wynoszą 50.000 zł dla ciężarówki, 10.000 zł dla osobowego opla oraz dodatkowo 5.000 zł dla uszkodzenia miejskiej latarni.

Około godziny 1.00 skrzyżowanie ulic Moniuszki i Konopnickiej było jeszcze zablokowane. Na miejsce wezwano technika policyjnego do dalszego zabezpieczenia śladów.