Mieszkańcy Pabianic i Ksawerowa ponownie mogą dojechać do Łodzi tramwajem po zakończeniu inwestycji

Mieszkańcy Pabianic i Ksawerowa ponownie mogą dojechać do Łodzi tramwajem po zakończeniu inwestycji

Po nieobecności przez liczne lata, tramwaj stał się ponownie dostępny dla mieszkańców Pabianic i Ksawerowa, umożliwiając im podróż do Łodzi. Marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber, miał zaszczyt uczestniczyć w ceremonii podpisania listu upamiętniającego ten historyczny moment zakończenia realizacji inwestycji „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”.

Projekt modernizacji torowiska tramwajowego łączącego Łódź z Pabianicami był jednym z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych na terenie województwa łódzkiego. Uroczystość odbyła się w Ksawerowie, gdzie podpisany list został umieszczony w Kapsule Czasu jako trwały znak tego osiągnięcia.

Decyzja o rozpoczęciu prac na tym odcinku zapadła na początku wieku. Marszałek Schreiber podkreślał, że jest to kluczowy szlak dla całego regionu, obrona przed wykluczeniem komunikacyjnym, ponieważ tysiące osób korzysta z publicznej komunikacji.

„Pomoc unijna to jedno, ale musieliśmy też uzyskać środki rządowe i czas nie był naszym sprzymierzeńcem. Ale udało się! Teraz możemy przekazać mieszkańcom dobrą wiadomość – renowacja linii 41 została zakończona!” – kontynuował marszałek Schreiber.

Odbudowana linia tramwajowa nr 41 stanowi znaczną poprawę dla mieszkańców Ksawerowa i Pabianic. Trasa tramwaju rozpoczyna się przy ulicy Wiejskiej w Pabianicach i prowadzi przez Ksawerów, aż do placu Niepodległości w Łodzi. Cały przejazd zajmuje około 40 minut.