W 2023 roku będziemy mieć nowe drogi

W 2023 roku będziemy mieć nowe drogi

To już pewne! W 2023 roku będziemy mieć w Pabianicach zupełnie nowe drogi. Oprócz tego część z istniejących już dróg ulegnie pełnemu remontowi.

Potencjalni wykonawcy mają czas do 4 stycznia 2023 roku, aby złożyć swoje oferty.

Przetarg na prace remontowe współfinansowane przez rząd

Już ogłoszono przetarg na budowę nowych ulic w Pabianicach. Część pieniędzy pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Łączna kwota tego przedsięwzięcia to 5 310 281,50 zł.

Ogłoszenie przetargu miało nastąpić w październiku, ale niestety pojawiły się pewne opóźnienia. Z tego względu procedury przetargowe rozpoczęto dopiero teraz.

Mieszkańcy już od wielu miesięcy skarżą się na kiepski stan dróg. Dziury w jezdni oraz brak odpowiedniego oświetlenia w niektórych odcinkach utrudnia komunikacje. Takie utrudnienia przyczyniają się później do wypadków oraz innych nieprzyjemnych incydentów na drodze.

Miejmy więc nadzieję, że nic nie stanie na drodze realizacji tej inwestycji i już nie długo pabianiczanie będą mogli cieszyć się nowymi drogami.

Budowa i remonty dróg w Pabianicach

Co dokładnie jest do zrobienia w ramach inwestycji? Oto ulice, które czekają na remont: Wyspiańskiego 1, Rycerska, Drewnowska, Akacjowa, Broniewskiego, Lisia, Makowa, Jana Pawła II, Grabowa, Makowa, Popławska, Bugaj 94-96, Smugowa 10, Piaskowa, Popławska

Choć wydaje się, że do zrobienia jest bardzo dużo, do plan zakłada bardzo sprawne i szybkie wykonanie prac.