Ktoś wyrzucił śmieci na terenie Parku Wolności

Ktoś wyrzucił śmieci na terenie Parku Wolności

Na terenie Parku Wolności ktoś porzucić worki z odpadami. Nie da się zaprzeczyć, że to bardzo złe zachowanie i wymaga stosownego ukarania. Dlatego niezwłocznie zawiadomiono straż miejską, która zajęła się odpowiednim zabezpieczeniem tego znaleziska. 

Na miejscu pojawili się strażnicy, którzy zobaczyli na własne oczy śmieci. Od tego momentu zaczęło się poszukiwanie człowieka, który pozostawił po sobie taki śmietnik. Oczywiście udało się to, a jemu wręczono mandat.

Worki ze śmieciami w Parku Wolność

Strażnicy miejscy poszukiwali osoby, która te śmieci podrzuciła. Nie można puszczać płazem takiego wykroczenia, dlatego zawsze traktuje się je bardzo poważnie. Na szczęście poszukiwania długo nie trwały i sprawca szybko się znalazł. Mężczyzna dostał zasłużony mandat i teraz z pewnością pomyśli dwa razy, zanim zrobi to ponownie.

500 zł mandatu za wyrzucanie śmieci w niewłaściwym miejscu

Segregacja śmieci i wyrzucanie ich do odpowiednich miejsc jest bardzo ważna. Jeśli tego nie zrobimy, to przyczyniamy się do poważnych zanieczyszczeń środowiska. Niestety bardzo dużo osób decyduje się na wyrzucanie ich w niewłaściwym miejscu, aby uniknąć opłat. Pewnie nie spodziewają się, że gdy dostaną mandat, to zapłacą de facto dużo więcej.

Bardzo często możemy natknąć się na śmieci na przykład w lasach. Na dużych obszarach zielonych nie ma kamer, więc sprawcy czują się bezkarni. Oczywiście można natrafić na straż albo zatroskanych obywateli, ale nie jest to aż tak częste. Dlatego właśnie idąc na wycieczkę do lasu możemy zobaczyć nie tylko worki ze śmieciami ale też meble czy sprzęt AGD.

Jak segregować śmieci?

Jeśli dobro środowiska leży nam na sercu, to nie powinniśmy ignorować konieczności segregowania śmieci. Nie zawsze jednak wiemy, jak należy to robić. Przede wszystkim chodzi o to, aby oddzielić od siebie odpady, które można użyć ponownie od tych niepodlegających ponownemu przetworzeniu.

Surowce, które daje się przetworzyć, to różnego rodzaju tworzywa sztuczne, metale oraz papier. Wciąż jednak nie wszyscy o to dbają i bardzo często wrzuca się wszystkie odpady do jednego worka.