Jak Pabianiczanie powitali nowy rok?

Jak Pabianiczanie powitali nowy rok?

Jak spędzono Sylwestra w Pabianicach?

Jak zawsze na przełomie grudnia i stycznia trzeba było powitać nowy rok a pożegnać stary. Oczywiście, odbyło się to również w Pabianicach, a każdy z mieszkańców miał swój własny sposób na świętowanie. Jedni woleli spędzić go cicho w domu, a inny wybrali się na głośną imprezę. Nie zabrakło też oczywiście tradycyjnego odpalania fajerwerków, które towarzyszą każdej ważnej okazji.

Fajerwerki jak co roku

Noworoczne niebo w Pabianicach rozbłysnęło się fajerwerkami jak zawsze. Przez około godzinę można było podziwiać wybuchające rakiety, które zachwycały wszystkimi możliwymi kolorami. Towarzyszył też temu oczywiście bardzo głośny dźwięk, który nie każdemu może przypaść do gustu.

Komu szkodzą petardy i fajerwerki?

Niestety petardy i fajerwerki mają też swoją negatywną stronę i potrafią trochę zaszkodzić. Przede wszystkim są one groźne dla zwierząt. Fajerwerki zabijają bardzo dużo ptaków każdego roku oraz straszą zwierzęta domowe. Każdy kto ma psa, wie jak jego pupil wariuje za każdym razem, gdy słyszy te odgłosy. Niestety kampanie antyfajerwerkowe nie trafiają do szerszej grupy odbiorców, ponieważ bardzo często prowadzi się je agresywnie. Takie podejście bardzo zniechęca do przyjęcia tych poglądów.

Piżama Party. Co to za sposób na sylwestra?

Grupa mieszkańców Pabianic zorganizowała Sylwestra w formie piżama party. Okazało się to na tyle ciekawym pomysłem, że zainteresowała się nim stacja TVN. Dzięki temu bardzo dużo osób mogło zobaczyć, jak się bawią Pabianiczanie. Trzeba przyznać, ze to naprawdę ciekawy pomysł. Wiele osób stroi i się przed imprezą sylwestrową godzinami. Wszystko po to, aby mieć jak najlepszą sukienkę, czy jak najciekawszą koszulę. Jak się okazuje, można zrobić to w dużo skromniejszy sposób i nie mieć na sobie nic oprócz piżamy. Wnioskując po zdjęciach, możemy stwierdzić, że pomysłodawcy imprezy bawili się świetnie. Może w następnym roku więcej osób weźmie z nich przykład?