Derby Pabianic dla Włókniarza

Podczas derbów Pabianic nie mieliśmy wielkich emocji. Można powiedzieć, że na boisku grał tylko Włókniarz Pabianice – Włókniarz wygrał z PTC aż 5:0.

Atak Włókniarza

Zawodnicy Włókniarza nie czekali na to, co zaprezentują ich rywale – od początku było widać, która drużyna jest lepsza. Niemniej jednak po pierwszym kwadransie mieliśmy bezbramkowy remis.

Włókniarz pierwszą bramkę zdobył w 24. minucie – wynik meczu otworzył Korobka. Warto podkreślić, że jeszcze przy stanie 0:0 dobrą szansę miało PTC, ale bramkarz Włókniarza nie dał się zaskoczyć. Jak się później okazało, pierwsza bramka miała duży wpływ na losy spotkania. Na początku tempo gry spadło, a tuż przed przerwą mieliśmy drugą bramkę dla Włókniarza – w 41. minucie Mucha wykorzystał rzut karny. Pozostałe bramki padły w drugiej części gry.

Początek drugiej połowy to kolejny cios dla piłkarzy PTC – w 54. minucie wynik meczu podwyższył Leonow. Po tej bramce wydawało się, że PTC może przynajmniej zmniejszyć straty, ale ostatecznie nie mieliśmy nawet gola honorowego. Co więcej, Włókniarz zdobył dwie bramki po rzutach rożnych – w 75. minucie na listę strzelców wpisał się Sulikowski, a 10 minut później wynik meczu ustalił Leonow.

Podczas spotkania doszło do bardzo przykrego zdarzenia – Mucha został trafiony nogą w głowę. Po tej sytuacji piłkarz uskarżał się na silne bóle, właśnie głowy.